Haber

Can Atalay’dan CHP’li Engin Özkoç’a: Birlikte direndik, birlikte kazanacağız

Gezi Davası’nda tutuklu bulunan Türkiye İşçi Partisi (TİP) Hatay Milletvekili adayı Can Atalay, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Adaletin ve hukukun egemen olduğu bir hükümette özgürlüğünüzü yeniden kazandığınızda sizi ve dostlarınızı kucaklamak için sabırsızlanıyorum. CHP Küme Başkan Yardımcısı Engin Özkoç’un kullandığı “hukuk tesis edilmiştir”. yazısı ile yanıt verdi.

Atalay, “Hasretin dinecek, kavuşacağız, var gücümüzle mücadeleye devam edeceğiz. Az kaldı inanıyorum. Saygı ve sevgiyle kucaklıyorum kardeşim. Birlikte direndik, birlikte kazanacağız.” .”

CHP Küme Başkan Yardımcısı Engin Özkoç, Rekor Göstersin programında Can Atalay’a seslendi:

“Sevgili Can Atalay, seni çok özledim. Ve bir kez daha söylüyorum. Unutamıyorum, Hendek’te mantar fabrikasında büyük bir patlama oldu. Yüzlerce insan büyük acılar çekti. Sen ve arkadaşların hiçbir şey yapmadınız. O insanlarla her gün, geceden sabaha kadar onların davasına sahip çıktınız, yaralarını sardınız, menfaatiniz olmadan kucakladınız.

Nerede olursanız olun, arkadaşlarınız nerede olursa olsun, seyahat etkinliklerinde tek istediğinizin bu ülkede yaşayan insanların rahatlığı, huzuru ve mutluluğu olduğunu biliyorum. Seni ve arkadaşlarını gerçekten çok özledim. Haksız yere hapsedildiğini biliyorum.

Adaletin ve hukukun tesis edildiği bir yönetimde özgürlüğünüze kavuştuğunuzda sizi ve dostlarınızı kucaklamak için sabırsızlanıyorum. Size ve arkadaşlarınıza, sizin gibi bu emeği sürdüren herkese şükranlarımı sunuyorum. Eğer bu ülke hala ayaktaysa, bu ülke gerçekten hala iğrençliğe karşı mücadele ediyorsa, sizin ve arkadaşlarınızın çok sayıda kalbi güzel insanlarının olmasındandır.” (HABER MERKEZİ)

goynuk-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu