Haber

Elektrikli motosikleti iterek çalmaya çalışan iki kız böyle yakalandı

Elektrikli motosikleti iterek çalmaya çalışan iki kız böyle yakalandı

Kızların motosikleti itip kaçtıkları anlar kameraya yansıdı

İSTANBUL – Esenyurt’ta motosikletle bir işyerinin önüne gelen üç kişi, gözlerine kestirdikleri elektrikli bisikleti çalmak istedi. Direksiyon kilidini kıran adam tekrar motosikletine binerken, iki kız elektrikli bisikleti itmeye çalıştı. Çevredeki esnafın durumu fark etmesi üzerine çocuklar tekrar motosiklete binerek kaçtı ve o anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

Olay, geçtiğimiz günlerde Esenyurt Talatpaşa Mahallesi’nde meydana geldi. Motosikletli üç kişi bir iş yerinin önüne gelerek etrafa baktı. Kısa sürede harekete geçen iki kız, gittikleri elektrikli bisikleti çalmaya çalıştı. Güçleri yetersiz kalınca motosiklet sürücüsünü çağıran çocuklar, direksiyon kilidinin kırılması üzerine elektrikli bisikleti iterek uzaklaştırmaya çalıştı. O sırada dükkanında arkadaşıyla sohbet eden esnaf Gültekin Soylu, durumu güvenlik kamerasından görüp dışarı çıktı. İlk başta çocukların şaka yaptığını sandı ve “Ne yapıyorsun?” diye sordu. söz konusu. Çocuklar elektrikli bisikleti yere atıp koşmaya başladıktan sonra yanlarına gelen motosiklete binerek gözden kayboldular. O anlar çevredeki iş yerlerinin güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

“İlk başta şaka olduğunu düşündüm”

Olayla ilgili konuşan esnaf Gültekin Soylu, “İş yerimde oturuyordum, durumu kameradan gördüm. Dışarı çıkıp 14-15 yaşlarında 2 kız çocuğunun elektrikli bisikleti ittiğini gördüm. İlk başta Latife ve Latife olduğunu düşündüm. ‘Ne yapıyorsun, hayır!’ diye bağırdı. Daha sonra motosikleti fırlatıp kaçmaya çalıştım.” “Başladılar. Ben de onların peşinden koştum, o anda yanlarına bir motosiklet geldi, bindirdiler ve kaçmaya başladılar. Çok rahattılar, sanki kendi mallarını alıyorlarmış gibi. Aslında çok şaşırdım, Hatta şaka olduğunu bile düşündüm, kameradan görüntüleri izleyince ne olduğunu anlayabildim” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu