Haber

Emlakçılar ev sahipleriyle buluştu, depremzedeler için 100 konut hazırlandı

KOCAELİ Emlakçılar Odası Başkanı Alpay Hacıoğlu, sahiplerinden izin aldıkları 100 evde depremzedelere barınma sağlayacaklarını söyledi.

Kocaeli Emlakçılar Odası depremzedeler için konut seferberliği başlattı. Birden fazla boş gayrimenkulü olan kişilere ulaşan emlakçılar, depremzedelerin konaklamasına uygun evleri belirledi. Evlerin sahiplerinden izin alan emlakçılar, yaklaşık 400 kişinin kalabileceği 100 evin listesini Kocaeli Valiliği’ne bildirdi. Valilikçe belirlenecek depremzedeler belirlenen adreslere yerleştirilecek.

17 Ağustos depreminde de aynı şeyi yaşadıklarını ifade eden Alpay Hacıoğlu, “Onları en iyi biz anlıyoruz. Geçmişte diğer vatandaşlar nasıl bizim yaralarımızı sardıysa, bugün sıra bizde. Biz üzerimize düşeni yaptık. elimizden geldiğince bireysel destek verdik ve vermeye devam ediyoruz. Şu anda 10 ilimizde en önemli ihtiyaç barınma sorunu. Şu anda enkaz altından güzel haberler geliyor. Ama işini, dükkanını, evini, her şeyini kaybeden insanlar var. Psikolojik olarak yakın illere geliyorlar ve barınmaya ihtiyaçları var” dedi.

Gayrimenkul sahipleri ile görüştüklerini ifade eden Hacıoğlu, “Kocaeli Emlakçılar Odası olarak tüm meslektaşlarımıza bir davette bulunduk. iyi durumda.Liste oluşturduk ve Kocaeli Valiliğine bildirdik.Gayrimenkulleri olan kişileri listeye ekledik.Kocaeli’nin her ilçesinde yer var.İzmit’te bir kişi vakıf binasını bu işe ayırdı.Her şey burada hazır 600 metrekarelik bir alanda 60 kişi kalabileceği halde burada bu yerlerin tam listesini hazırladık.Bunlar Kocaeli Valiliği tarafından onaylanarak ihtiyaç sahibi ailelere kira,fiyat verilecektir. karşılıksız verin” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu